Tel: +420 737 310 304
Londýn  čislo/01

Don't just teach it, experience it!

Londýn 01

Termín: dle přání školy a volných kapacit

Program zájezdu:(rádi Vás spojíme s jinou školou)

1. den:

odjezd od školy přes Německo do francouzského přístavu Calais.

2. den:

dopoledne příjezd do Calais, přeprava přes kanál La Manche, příjezd do Londýna, prohlídka s průvodcem – Cleopatra’s Needle, Westminster Palace, Big Ben, London Eye – projížďka na obřím kole ( 135m vysoké ruské kolo, hehož jedna otočka trvá cca 35 min a odkud je nádherný výhled na celý Londýn), dále návštěva Westminster Abbey (místo korunovací a odpočinku britských předsedy. Odpoledne trasa pokračuje přes vládní čtvrť White Hall kolem Downing Street (oficiální rezidence britského ministerského předsedy), přes Horse Guard Parade k Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona a National Gallery (obrazy např. od Vincenta van Gogha). Dále k Piccadily Circus, Regents Street, Oxford Street k Hyde Park – Speakers Corner, ve večerních hodinách ubytování v rodinách v Londýně.

3. den:

dopoledne návštěva British Museum, odpoledne návštěva Tower of London (bývalé královské sídlo, posléze vězení a popraviště, dnes výstava královských klenotů a historických zbraní). Dále přes symbol Londýna – zvedací most Tower Bridge k bitevnímu křižníku z II světové války HMS Belfast, (možnost prohlídky jednotlivých palub, expozice zachycující život námořníků), prohlídka jižního břehu Temže, po cestě uvidíme Golden Hind – loď sira Francisca Drakea, procházka k Globe Theatre a Tate Modern, přes Millennium Bridge k St. Paul’s Cathedral – návrat do rodin.

4. den:

celodenní výlet – prohlídka nejstarší prahistorické památky Stonehenge, návštěva Salisbury – katedrála s nejvyšší věží, je zde vystavena Magna Charta, prohlídka historicky významného města Winchester s nejstarší katedrálou, návštěva kulatého stolu krále Artuše v Great Hall, návrat do rodin.

5. den:

celodenní výlet do královského města Windsor- návštěva letního královského sídla Windsor Castle, procházka k nejstarší soukromé chlapecké škole v Etonu, návrat do rodin.

6. den:

dopoledne návštěva Churchill War Rooms (podzemní sídlo hlavního štábu během druhé světové války. Dále přes St. James’s Park k Buckingham Palace – (oficiální sídlo britského panovníka) eventuelně zhlédnutí střídání stráží. Odpoledne plavba lodí po Temži k Greenwich – procházka královským parkem kolem National Maritime Museum, (námořní museum – ukázky lodí od nejstarších až po nejmodernější, výstava námořních uniforem atd). Queens House a Royal Observatory, zhlédnutí nultého poledníku. Royal Observatory (bývalá královská observatoř, nyní výstava navigačních a astronomických přístrojů, na dvoře observatoře je vyznačen nultý poledník), ve večerních hodinách odjezd stejnou trasou zpět do České republiky.

7. den:

příjezd ke škole v odpoledních, případně večerních hodinách.