Tel: +420 737 310 304
Southeast – Brighton, Portsmouth + London

Don't just teach it, experience it!

Jižní Anglie a letovisko Brighton

Program zájezdu:(rádi Vás spojíme s jinou školou)

1. den:

odjezd od školy přes Německo do francouzského přístavu Calais.

2. den:

příjezd do Calais, přeprava přes kanál La Manche, odjezd do přímořského letoviska Brighton. Dopoledne pobřeží a molo Brighton Pier – zasahuje 512m do moře, procházka po přímořské promenádě, návštěva Sea Life Centre – podmořského akvária. Odpoledne piknik v královských zahradách, návštěva exotického Královského paláce Royal Pavillion – sidla krále Jiřího IV., nazývaného “Bílý slon Anglie”, procházka historickým centrem “The Lanes”, drobné nákupy, ve večerních hodinách ubytování v rodinách v Brightonu a okolí

3. den:

celodenní výlet do Portsmouth – v minulosti rušný námořní přístav, místo narození spisovatele Charlese Dickense a také místo pobytu spisovatele A.C.Doyla, který právě zde dal světu Sherlocka Holmese. Dopoledne návštěva Spinnaker Tower- 170m vysoká rozhledna s výhledem Portsmouth a okolí. Odpoledne návštěva Historical Dockyards a prohlídka slavných lodí admirála Lorda Horatia Nelsona- HMS Vicktory, Mary Rose Krále Jindřicha VII., lodě Warrior, okružní jizda přístavem, atrakce Action Stations a Royal Naval Museum, ve večerních hodinách návrat do rodin.

4. den:

dopoledne odjezd do Hastings – návštěva pašeráckých jeskyní a bitevního pole z r. 1066 Battle of Hastings, odpoledne projížďka lázeňským letoviskem Eastbourne, zastávka u mořských útesů Beachy Head, ve večerních hodinách navrat do rodin.

5. den:

dopoledne odjezd do Dover (bílé útesy, impozatní hrad, pozorovatelna z 2. sv.v.)- odpoledne do Canterbury, nejdůležitějšího města anglikánské církve, představované snad nejkrásnější katedrálou v Evropě, slavnou Canterbury Cathedral, prohlídka katedrály a středověkého centra města,ve večerních hodinách návrat do rodin

6. den:

odjezd do Londýna prohlídka s průvodcem – Westminster , Cleopatra’s Needle, Westminster Palace, Big Ben, London Eye – projížďka na obřím kole ( 135m vysoké ruské kolo, jehož jedna otočka trvá cca 35 min a odkud je nádherný výhled na celý Londýn), Westminster Abbey (místo korunovací a odpočinku britských předsedů vlád), přes vládní čtvrť White Hall kolem Downing Street (oficiální rezidence britského ministerského předsedy), přes Horse Guards Parade, St. James’s Park k Buckingham Palace – (oficiální sídlo britského panovníka) eventuelně zhlédnutí střídání stráží na bulváru The Mall potom k Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona a National Gallery (obrazy např. od Vincenta van Gogha)-odpoledne plavba lodí po Temži k Tower of London (bývalé královské sídlo, posléze vězení a popraviště, dnes výstava královských klenotů a historických zbraní). Dále přes symbol Londýna – zvedací most Tower Bridge k bitevnímu křižníku z II světové války HMS Belfast, (možnost prohlídky jednotlivých palub, expozice zachycující život námořníků), prohlídka jižního břehu Temže, procházka k Globe Theatre a Tate Modern, přes Millennium Bridge k St. Paul’s Cathedral, ve večerních hodinách odjezd stejnou trasou zpět do České republiky.

7. den:

příjezd ke škole v odpoledních, případně večerních hodinách.